Згідно з рішенням Синоду Єпископів УГКЦ, від 31 серпня до 3 вересня 2011 року у м. Прудентополісі, в Бразилії, відбуватиметься V сесія Патріаршого Собору УГКЦ на тему богопосвяченого життя. Секретаріат Собору, членами якого є представники з усіх континентів, де діє наша Церква, в порозумінні з Постійним Синодом Єпископів і з Блаженнішим Любомиром, вже випрацював програму Собору, порозумівся з доповідачами, з яких деякі вже переслали свої доповіді, а інші їх ще закінчують писати. «Члени Секретаріату, які знаходяться в Бразилії, часто сходяться на збори в справі приготування Собору й через електронну пошту тримають постійний контакт з іншими членами з-поза Бразилії, подаючи повідомлення, просячи допомоги в формулюванні різних документів і листів до настоятелів монастирів, чинів та згромаджень богопосвяченого життя, до владик та до різних установ, яких повідомляється про подію й про хід підготовки. У тому великі старання робить с. Луїза Цюпа», – для Департаменту інформації повідомив о. Тарсикій Залуцький, секретар V сесії Патріаршого Собору.

 

 

За словами о. Тарсикія, у Куритибі у ці дні о. Едісоном Бойко буде створений оргкомітет для прийняття приїжджих учасників Собору і перевезення до місця проведення V сесії. У свою чергу у Прудентополісі створено оргкомітет, який займається пошуком приміщень для нічлігу делегатів, місця відбуття Собору та вирішує інші питання, пов’язані з його перебігом. «Найближчим часом будуть створені інші комісії й місцеві групи, потрібні для успішного проведення Собору. Над цим працює парох парафії Св. Священномученика Йосафата о. Єфрем Крефер зі своїми парафіянами», – сказав о. Тарсикій. «Деякі єпархії уже вислали імена учасників, але є ще великий відсоток тих, що повинні брати участь в Соборі не дали відомості про імена й число учасників», – розповів секретар V сесії. У неділю, 4 вересня, на завершення Собору буде відслужено Архиєрейську Божественну Літургію, після чого єпископи УГКЦ у м. Куритибі розпочнуть засідання Синоду.

 

Ці дві важливі події у житті Церкви відбуватимуться у Бразилії з тої причини, що 10 - 11 вересня в Куритибі відбудеться торжественне святкування 120-ліття української імміграції до Бразилії. «Правдоподібно, якщо не всі то принаймні частина делегатів захоче залишитися до того часу у Бразилії, щоб взяти участь в цих святкуваннях. Тому Секретаріат від 5 до 10 вересня буде організовувати різні поїздки й відвідини деяких парафій і зустріч з народом. Думаємо про спеціальний день зустрічі з молоддю і з дітьми, про поїздку до водоспадів та інших цікавих місцевостей в одному з найкращих туристичних місць Бразилії, в Фоз до Іґвасу. Хто бажатиме, зможе скористатися з цієї програми. Зрозуміло, що це вже було би поза діяльністю Собору і відбуватиметься за кошти самих зацікавлених», – зазначив о. Тарсикій Залуцький. Секретаріат V сесії Патріаршого Собору звернувся з проханням до вірних УГКЦ у цілому світі, у парафіях, під час проведення різноманітних зустрічей і зборів засилати свої моління до Господа про благословення Собору, який, «за Божою поміччю і нашою співпрацею, повинен принести корисні плоди для добра нашої Церкви й на Божу славу», – зазначають члени Секретаріату.

 

Департамент інформації УГКЦ, 07.02.2011 / газета “O Lavrador” (Хлiбороб), N.o 435 (3880), MARÇO 2011